Solárium

 

Od 1.ledna 2024 jsme bohužel nuceni ukončit provoz sportovišť pro raketové a míčové sporty, Solárium a Fit-bar sport-relax centra HejbejmeSe.cz

V provozu zůstávají JÓGOVÉ LEKCE, které si nadále můžete REZERVOVAT ZDE: https://www.joga-hostomice.cz/

Dále také pokračují tyto služby:

- PONDĚLÍ: Regenerační masáže/rezervace 776 694 061

- ČTVRTEK: Kosmetika+modeláž nehtů/rezervace 721 942 016

Děkujeme Partnerům a pravidelným zákazníkům za přízeň.

 
Solárium
 

Ne každý má dnes možnost s ohledem na časové důvody vyjet si k moři, odpočívat a nechat se hladit slunečními paprsky. A přesto slunce k životu nutně potřebujeme, jelikož je stále ještě nejbohatším zdrojem vitamínu D pro náš organismus. Jak vyřešit toto dilema? Odpověď je snadná - zajděte si do Solárního studia Ergoline ve sportovním centru HejbejmeSe.cz a dopřejte si také zasloužený „čas pro sebe“. Pár minut klidu, relaxu a odpočinku, to vše „protkané“ vůní a především magickým teplem připomínajícím exotické ráje.

To vše Vám nabízí návštěva horizontálního Solária Ergoline 300 Super power,  které jsme vybavili nejmodernějšími kolagenovo-opalovacími lampami SmartSun. Nejen že svítí až vzrušivě růžovou barvou :o), ale především splňují nejpřísnější EU normy.


 

REZERVACE

 

 


 

Značka Ergoline je světově známou značkou solárií německé výroby a v průběhu let se díky špičkové kvalitě a nadčasovému designu stala i značkou nejrozšířenější.

       Solárium-Ergoline 300                       

NOVINKA – SMARTSUN LAMPY DO SOLÁRIÍ

Smartsun - to je jedinečná kombinace červeného – kolagenového světla a jemné krásy opalování UV světlem, dle EU normy. Výsledkem je sametový pocit na kůži a přirozeně opálená pleť. Tato technologie byla dlouhodobě zkoušena a vylepšována až do současné podoby Smartsun kolagenovo-opalovacích lamp - osvědčení o výměně lamp.

Kolagenové světlo:
- stimuluje tvorbu kolagenu a tím zpomaluje stárnutí pokožky
- podporuje krevní oběh
- podporuje okysličení organismu
- redukuje vrásky a vyhlazuje pokožku
- způsobuje příjemné zahřátí organismu
- minimalizuje klasickou nežádoucí vůni kůže po opalování

UV světlo:
- způsobuje opálení pokožky
- podporuje pigmentaci kůže
- má biopozitivní efekt
- podporuje tvorbu vitamínu D (jeho nedostatek způsobuje odvápnění kostí)

Kombinací těchto dvou druhů světel získáte přirozenou barvu opálení, doplníte neustále chybějící vitamín D, který je základním stavebním prvkem každého organismu a tím budete předcházet případným nemocem, zlepšíte stav Vaší pokožky a budete se cítit mladistvěji, přirozeněji a spokojeněji. 
SmartSun lampy si získají své zákazníky jak z řad stávajících návštěvníků, tak otevřou touto novou technologií přístup zákazníkům, kteří jsou k opalování v soláriích skeptičtí – jejich důvodem bývá strach z rychlejšího stárnutí pokožky, čemuž nové Smartsun lampy pomáhají zabránit.
Přijďte vyzkoušet nové Smartsun lampy do centra HejbejmeSe a přesvědčte se o pozitivních vlastnostech této nově nabízené služby. 
Tyto lampy ocení ti, kteří chtějí udělat něco pro svou krásnou, zářivou a atraktivní, přirozeně opálenou pleť. 
Abyste tyto pozitivní účinky poznali osobně na své kůži, je potřeba navštívit solárium se Smartsun lampami cca 6x.

DOPORUČENÉ OPALOVACÍ ČASY
TYP PLETI Světlá Normální Tmavá
OPALOVACÍ ÚČINEK Normální Rychlý Rychlý
SLUNEČNÍ ÚPAL
(citlivost na slunce)
Často Zřídka Zřídka
MAXIMÁLNÍ DOBA POBYTU NA SLUNCI
(bez použití ochr.prostředků)
cca 10 - 20 minut cca 10 - 20 minut cca 40 minut
Ergoline 300
super power
UV SmartSun lampy červeno-kolagenové lampy (EU norma) - čas v minutách
Doporučené časy.  
Odstup mezi dvěma
opalovacími lázněmi
musí činit min. 48 hodin
1. opalování 6 6 9
2. opalování 6 9 12
3. opalování 9 12 15
4. opalování 9 12 18
5. opalování 12 15 18
6. opalování 12 15 21
7. opalování 15 18 21
8. opalování 18 21 24
9. opalování dle individuálních pocitů a potřeby
10. opalování
11. opalování
12. opalování

 

     

JAKÉ JE NAŠE KRÉDO A PŘÍSTUP K TOMU, JAK SE VLASTNĚ SPRÁVNĚ OPALOVAT ?
Pokud dodržujete správné zásady opalování v soláriu není třeba se obávat spálení pokožky. Přesto je potřeba brát ohled na typ pleti a individuální citlivost kůže. Osoby s pokožkou necitlivou na slunce, která se rychle opaluje, mohou okamžitě začínat s vyšším intervalem, naproti tomu osoby s pokožkou, která se na slunci projevuje citlivě začínají nejprve s kratším intervalem a zvyšují dávku postupně s přibývajícím zbarvením. Je důležité absolvovat maximálně jedno opalování denně a maximálně deset opalování v průběhu dvou až tří týdnů. V následné době postačí jedno nebo dvě opalování týdně pro udržení požadovaného hnědého zbarvení. Je potřeba držet se doporučených opalovacích časů pro daný typ kůže a solária. Před opalováním je nutné odstranit kosmetické přípravky (včetně parfémů) a nepoužívat žádné krémy, určené k opalování na slunci. Kosmetické krémy na opalování s ochranným faktorem mají odfiltrovat agresivní sluneční záření a srovnatelné záření je ale obsaženo v záření solárií v minimálním množství, takže je taková ochrana zbytečná. Při opalování je nutné použít ochranné brýle, aby nedošlo k poškození očí a odložit veškeré šperky.

JAK DLOUHO VYDRŽÍ OPÁLENÍ ?
Zhruba 2 až 4 týdny po poslední sluneční lázni. V důsledku přirozeného obnovování kůže se postupně odlupují nejsvrchnější buňky pokožky. Cca za 28 dní se kůže obnoví. Příslušnou péčí – třeba pomocí solární kosmetiky – lze udržet hnědé zbarvení déle.

JAK PRODLOUŽIT OPÁLENÍ Z DOVOLENÉ ?
Navštivte jednou až dvakrát týdně solárium. Jen několik málo minut opalování pak stačí k tomu, aby se udrželo Vaše opálení z dovolené.
Tyto a jistě i další rady Vám obsluha ve studiu ráda poskytne a na Vás už je jen první krok – otevřít dveře solárního studia a přesvědčit se na vlastní kůži! Těšíme se na Vás.

Trendem posledních let je i pravidelné používání solární kosmetiky, kterou naše firma nabízí taktéž od německého výrobce a to firmy Body Cosmetics. Body Cosmetics nabízí dvě značky solární kosmetiky a to  značku Tannymaxx a značku  Hawaiiana.  Tyto dvě značky nabízejí nepřeberné množství produktových řad, od nejlevnější solární kosmetiky až po luxusní solární kosmetiku. Pravidelným používáním solární kosmetiky dodáte Vaší pokožce maximální péči, můžete tak zlepšit kvalitu své pokožky, zejména zvýšíte a urychlíte opalovací efekt, protože aktivní látky obsažené v kosmetických přípravcích (zejména erythrulosa) zvyšuje tvorbu pigmentu a udržuje dlouhotrvající zlatavý nádech opálení. Solární kosmetika však neobsahuje žádné ochranné UV filtry!

Solární kosmetika Tannymax Brown
je klasická produktová řada pro rychlé, hluboké a dlouhotrvající opálení. Brown kombinuje krásné opálení se zvýšenou regenerací pokožky.  Obsahuje  originální bronzer  z oleje broskvových jader.  Lipidové komplexy zaručují  pozitivní reakci na UV paprsky a způsobují  intenzivní a vyrovnané opálení.

Složky pro přirozené opálení a péči o pleť:
Bronzer – přídavek samoopalovacího přípravku, který se aktivuje svitem solária

Vitamín E – zachycuje volné radikály, stabilizuje vitamín A, zlepšuje strukturu povrchu kůže, chrání před vysoušením, regeneruje, má protizánětlivé účinky, chrání před UV zářením

Vitamín A –  antioxidant, stimuluje syntézu kolagenu, povzbuzuje dělení buněk, brání vzniku vrásek, zvyšuje pružnost pokožky

Vitamín C – zachycuje a neutralizuje volné radikály, stimuluje látkovou výměnu v kůži a podporuje produkci kolagenu pro pružnost pevnost pokožky

Slunečnicový olej – pro antiseptické účinky na pokožku

Kokosový olej – má vyhlazující, promašťující a léčivé účinky, obsahuje minerály, vitamíny, proteiny, antioxidanty

Aloe vera – podporuje imunitní systém, napomáhá detoxikaci organizmu, podporuje tvorbu zdravých kožních buněk, urychluje hojení, hydratuje kůži, působí protizánětlivě

Tyrozin – přírodní aminokyselina, spouštěč syntézy melaninu-pigmentace kůže

Melanin – antioxidant, propůjčuje pleti barvu

Extrakt z bavlny – vyživuje a regeneruje pokožku

Ananasový extrakt  –  hydratuje, vyživuje a chrání, obsahuje roboflavin pro podporu pigmentace kůže

Bisabolol – extrakt z kořene heřmánku , uklidňuje podrážděnou pleť, zjemňuje, působí protizánětlivě

Extrakt magnólie – má zklidňující a relaxační účinky

Extrakt papáji  –   vyživuje a posiluje, působí antibakteriálně, enzym papain pomáhá rozpouštět  odumřelé  kožní buňky a tím pokožku omlazuje, zajišťuje vitalitu buněk a dodává pokožce potřebnou vlhkost a vláčnost

Broskvový extrakt – zvláčňuje a hydratuje pokožku, bohatý na vitamíny a minerály, uklidňuje, regeneruje a zvyšuje elasticitu

Caramel –  k podpoře zhnědnutí pokožky

Návštěva solária je vhodná po celý rok:
Hlavně v zimních měsících Vám dodá tolik potřebný vitamín D, který v létě přirozeně získáváme ze sluníčka (slunečních UV paprsků ). V zimě však toto záření slábne, nezbývá tedy, než "déčko" doplnit jinde a solárium je na to ideální. I v létě má svou důležitou funkci. Obzvláště bledulkám může pár návštěv pomoci lépe snášet slunce. Také v případě, že máte citlivou kůži, špatně se opalujete a chystáte se na dovolenou k moři, Vám solárium pomůže připravit se na pobyt na slunci. Při opalování je však důležité používat solární kosmetiku, která pokožku chrání, vyživí a hydratuje.

Proč navštěvovat solárium:
- zdravý, příjemný vzhled
- zlepšení stavu pokožky trpící akné, lupenkou a atopickým ekzémem
- působí pozitivně na psychiku
- tvorba vitamínu D
-  posílení imunitního systému
- zlepšení krevního oběhu
- celkové prohřátí těla
- uvolnění a relaxace

Pro správné a bezpečné opalování je potřeba dodržovat několik základních zásad a pravidel a rovněž uvědomit si několik klíčových informací o vlastním těle. Přinášíme vám proto přehledné informace, které vám pomohou rozhodnout se, jaká intenzita a doba opalování bude vhodná právě pro vás – a to nejen v soláriu.

TYP PLETI - ZNÁTE TEN SVŮJ?
Každý z nás je jedinečný svou genetickou výbavou a proto i barva naší kůže je velice individuální záležitost a proces její pigmentace probíhá u každého zcela jedinečně. Tato skutečnost je dána již při našem narození a v průběhu života se téměř nemění. Obecně se typy pleti rozdělují do čtyř základních skupin:

Fototyp I.
Pleť první skupiny je nápadně světlá, mohou se na ní objevovat pihy, bývá typická také načervenalými vlasy, její nositel má často modré oči. Obvykle se tento typ pleti nikdy neopálí nebo je opálení jen velmi obtížné. Kůže má velmi silný sklon ke spálení. Tento typ pleti má cca 2 % populace.

Fototyp II.
Pleť druhého typu je mírně tmavší než u I. fototypu, pihy se vyskytují jen řídce, její nositelé mají zpravidla plavé až světle hnědé vlasy a modrou až šedou, případně zelenou barvu očí. Obvykle se lidé s tímto typem pleti opalují jen mírně, nevýrazně a mají silný sklon ke spálení kůže. Tento typ pleti se vyskytuje cca u 12 % populace.

Fototyp III.
Typ III. bývá také označován jako normální pleť. Pihy u tohoto typu pleti téměř nenajdete. Bývá spojen s tmavě plavými až hnědými vlasy a s hnědou barvou očí. Lidé s normálním typem pleti se obvykle dobře opalují, ke spálení má kůže jen mírné sklony. Tento typ pokožky se objevuje u 78 % populace.

Fototyp IV.
Pleť přirozeně hnědá, u které se nevyskytují žádné pihy. Je typická tmavými vlasy a velice dobře se opaluje. Nemá téměř žádné sklony ke spálení. IV. fototyp pleti se vyskytuje cca u 8 % populace.

        

DOBA A ČETNOST OPALOVÁNÍ PODLE TYPU PLETI:
Při stanovování doby opalování je důležité vycházet z typu vaší pleti a také z typu opalovacího přístroje, počtu a druhu jeho opalovacích trubic a proto je vždy dobré poradit se o době opalování s obsluhujícím personálem.

Lidé, kteří mají IV. typ pleti a jejich kůže není přecitlivělá na slunce a rychle se opaluje, mohou začít s delším opalovacím intervalem v podstatě ihned. Dobře snášejí i mírné prodloužení této doby v následujících dnech.

Lidem s normálním typem pleti (III. typ) doporučujeme začít s kratšími opalovacími intervaly a postupně je zvyšovat podle zbarvení kůže.

Individuální schopnost kůže opálit se na přírodním slunci určuje také to, jak často byste měli solárium navštívit pro dosažení pěkného opálení. Po třech až pěti návštěvách solária zpravidla dojde u normálního typu pleti k překrásnému rovnoměrnému zhnědnutí. Tyto první tři návštěvy by se měly provádět po sobě následujících dnech (u normálního typu pleti), respektive každý druhý den (u citlivé pokožky).

Pevné pravidlo, kterého byste se měli držet, je maximálně 10 návštěv solária v průběhu 2 – 3 týdnů. Pro udržení již jednou dosaženého zbarvení stačí 1 až 2 návštěvy solária za deset dnů. 

Jaká další pravidla je dobré dodržovat při návštěvě solária? Přinášíme vám ty nejdůležitější:

DODRŽUJTE OPALOVACÍ ČASY V ZÁVISLOSTI NA FOTOTYPU SVÉ POKOŽKY A SOLÁRIA
Dbejte na fototyp své pleti, typ solária a jeho trubic i na vlastní zkušenosti s opalováním. Nechte si od obsluhujícího personálu poradit ohledně doby a četnosti opalování. Pamatujte, že opalování i výsledný efekt jsou u každého jedince individuální. V průběhu roku se může citlivost pokožky měnit.

POKOŽKU ZBAVTE NEČISTOT
Podstatné je pokožku před návštěvou solária důkladně očistit, zbavit ji make-upu a jiných kosmetických přípravků a nečistot a dobře kůži vysušit. Nepoužívejte parfémy a před opalováním odložte šperky.

POUŽÍVEJTE SOLÁRNÍ KOSMETIKU
Krémy na opalování s ochrannými faktory nejsou určeny pro návštěvy solárií, ale pro přirozené slunění. Pro solární opalování jsou určeny solární krémy, které pokožku oživí o vitamíny A a E a urychlí proces zbarvení pigmentu pokožky. Tzv. solární kosmetika se rychle vstřebává, zpomaluje proces stárnutí pokožky a dodává jí vlhkost a hebkost.

OCHRANA ZRAKU
Během samotného opalování bezpodmínečně zavřete oči a vždy používejte ochranné brýle, které nepropouštějí UV paprsky. Používáte-li kontaktní čočky, doporučujeme je na samotné opalování vyjmout.

OPALUJTE SE JEN JEDNOU DENNĚ
Aby nedošlo k překročení denní dávky UV záření a tedy i ke spálení kůže, nedoporučujeme opalovat se zároveň ve stejný den v soláriu a na denním slunci. Po návštěvě solária se tedy neopalujte na slunci dříve, než po 24 hodinách.

SPÁLENÍ ČI TEPELNÝ ERYDÉM
Vždy dbejte na to, aby nedošlo ke spálení pokožky. V takovém případě při dalším opalování v soláriu čas snižte. U osob s citlivou pokožkou může v některých případech dojít k tepelnému erydému (zarudnutí kůže). Dojde k silnému zčervenání pokožky způsobenému trvalým působením infračerveného záření. Nejedná se o spálení kůže a po zdravotní stránce je nevýznamné. Doba opalování by se v takovém případě měla zkrátit, aby se dosáhlo pozvolného navyknutí.

Co dělat, když přeci jen dojde ke spálení? Mírné spálení ošetříme prostředky po opalování, a takovými prostředky, které pokožce dodají vlhkost a zároveň hodně pijeme. Několik dní se pak zásadně neopalujeme. V případě silného spálení pleti vyhledejte lékařskou pomoc – stejně jako v případě jakýchkoli dalších problémů.

Návštěvu solária si určitě neplánujte po vystavení pokožky RTG paprskům nebo je-li vám méně než 15 let

Nejčastější kladené otázky:

Co je to sluneční záření?
Sluneční záření je hlavní součástí zevního prostředí člověka a ovlivňuje přímo i nepřímo většinu živých forem na Zemi. Už v minulém století byla odhalena prospěšná vlastnost slunečního záření, a to zejména v prevenci nedostatku vitaminu D a v léčbě rachitis. Na druhé straně již koncem 19. století dermatologové upozorňovali na možnost nepříznivých účinků při dlouhodobé expozici. Sluneční záření je energie, která je vyzařována paprsky různých vlnových délek. Přitom se rozlišuje ultrafialové záření (UV), viditelné světlo a tepelné infračervené záření (IR). UV záření se dále dělí na záření UV-A, UV-B a UV-C. Nebezpečné záření UV-C je odfiltrováno atmosférou a nedosahuje na povrch Země. V protikladu k přírodnímu slunci, které podléhá silným výkyvům, lze ozařování soláriem dávkovat přesně a individuálně.

Je rozdíl mezi opalováním v soláriu a na sluníčku?
Při umělém ozařování v soláriu probíhají tytéž procesy jako u přírodního slunění. UV lampy v soláriu emitují kombinaci UV-A a UV-B záření, která je svým složením spektra záření podobná tomu slunečnímu. Při opalování na slunci hrají nejdůležitější roli faktory jako denní doba opalování, roční období, nadmořská výška, výskyt mraků, emise, blízkost rovníku, odrážející okolní povrch (vodní hladina, písečná pláž, asfalt, sníh...), apod. Můžeme říci, že opalování probíhá v nekontrolovatelném prostředí. Výhodou opalování v soláriu je možnost regulace tohoto procesu: zvolíme si intenzitu UV lamp (typ solária) a nastavíme si opalovací čas vhodný pro náš fototyp.

Jak často se můžeme opalovat?
Food and Drug Administration (1986) doporučuje dodržovat 48 hodinový interval mezi návštěvami solária. K dokončení jednoho procesu pigmentace je potřeba poskytnout pokožce určitý čas. Další opalování (nastartuje další pigmentaci) v průběhu 24 hodin by mohlo vyvolat nekontrolovatelné spálení kůže. Maximální pigmentace pokožky můžeme dosáhnout postupně během 8 až 10 opalování při dodržování 2 až 3 denních intervalů a opalovacích časů dle tabulky (časy se postupně prodlužují). Pak se doporučuje na cca týden opalování vynechat zcela a poté stačí 1-2 sluneční lázně týdně k udržování dosažené barvy.

Naše mínění:
Po první návštěvě solária si udělejte pauzu 48 hodin, aby jste optimálně zjistili, jak Vaše pokožka reaguje na opalování v soláriu. Mezi dalšími návštěvami by měl být časový odstup minimálně 24 hodin. Častěji je to i zbytečné jak pro Vaši peněženku, tak pro tělo, protože opalovací proces trvá ještě až 24 h po opuštění solária! Ideální je slunění obden a po dosažení požadovaného odstínu stačí 1krát za týden ho již pouze udržovat. Zjistěte si svůj fototyp a pak zvažte, jaké volit časové intervaly opalování.

Proč je důležité vytvářet "základní opálení"?
Mírná expozice UV-B záření pomáhá vytvářet přirozenou bariéru pokožky (obranný mechanismus kůže), která chrání tělo před nadměrným UV zářením. UV-B záření stimuluje tvorbu melaninu, který jako „čepička obklopí" jádro buňky a tím chrání její DNA (pigmentace) a zároveň působí na vytváření takzvané sluneční mozolnatosti - zesílení pokožky. Jestliže se vytvoří optimálně obě vlastní kožní ochranná opatření (pigmentace a zesílení), lze dosáhnout dvojnásobného až čtyřnásobného zvýšení ochranné kapacity pokožky. Při umělém ozařování v soláriu probíhají tytéž procesy jako u přírodního slunění. Opalování v soláriu je proto dobrou přípravou na dovolenou na slunečních plážích či horách. Pokud není tato přirozená ochrana vytvořená a nepoužíváme vhodný ochranný opalovací krém (sunscreen), může dojít ke spálení kůže a zničení DNA v buňkách pokožky. Opakované spálení způsobí buněčný rozpad těchto buněk místo jejich reprodukce.

Je nebezpečné nosit kontaktní čočky v soláriu?
Neexistují žádné známé důvody, proč by se nemohly nosit kontaktní čočky během opalování v soláriu. Když jsou oči zavřené a vhodně chráněné ochrannými brýlemi, UV záření je blokováno před pronikáním do očí, popřípadě kontaktních čoček. Teplo, které vzniká při opalování, však může způsobit majitelům kontaktních čoček vysychání očí a nepříjemné pocity. Tak jak ošetřujeme po opalování pokožku hydratujícími prostředky, tak Ti z Vás, kdo nosí kontaktní čočky, mohou použít oční kapky dle doporučení svého očního lékaře.

Musíme mít při opalování v soláriu ochranné brýle?
Ano, ochranné brýle (určené pro opalování v soláriu), které jsou odlišné od běžných slunečních, by měl mít každý, kdo se v soláriu opaluje

Proč se kůže neopálí na všech místech stejně?
Pihy a skvrny obsahují zvláště hodně hnědnoucích pigmentů a tmavnou proto rychleji. Kožní partie, na kterých se leží, jsou hůře prokrveny a chybějící kyslík z krevního oběhu může vést k pomalejší tvorbě pigmentu. Ani obličej se neopaluje tak dobře, protože má od přírody silnější zrohovatělou vrstvu - speciálně na ochranu proti UV záření. Na dosažení opálení "bez otlačených míst" se proto zvláště hodí kombinovat horizontální opalování s vertikálním. Také se doporučuje občas se nadzvednout a nechat místa, na kterých ležíme prokrvit.

Je nebezpečné se opalovat v těhotenství?
V těhotenství jsou ženy z pochopitelných důvodů opatrné a mají obavy z možných následků při opalování v soláriu. Těhotenství ale v žádném případě nevylučuje možnost opalování v soláriu. Pouze tehdy, máme-li z lékařských důvodů vynechat i přírodní slunce, musíme se potom vzdát i umělého opalování. Všechny ostatní budoucí matky mohou navštěvovat solárium bez obav. Opalovací časy by měly zůstat krátké, aby se zamezilo nadměrnému zatížení organismu.

Těšíme se na vaši návštěvu, tým centra HejebjemSe. cz